Pagalba investuotojams

Attorney Dr. Jurgita Grigienė

Kurkite savo verslą Lietuvoje

Investuokite savo kapitalą Lietuvoje – šalyje, kurioje yra galimybė užsiimti verslu žemiausiomis kainomis Europoje. Čia jūs rasite išsilavinusius žmones, nedidelius darbo užmokesčio kaštus bei konkurencingas nekilnojamo turto kainas.

Maža mokesčių našta

Lietuva vykdo draugišką verslui mokesčių politiką. Pelno mokestis čia yra 15 proc., gyventojų pajamų mokestis (15 proc.) yra kaip ir kitose panašiose šalyse. Bendra mokesčių našta yra viena mažiausių tarp ES šalių.

 

Lietuva yra Baltijos jūros regione ir yra aktyvi verslo partnerė su savo kaimynėmis – kitomis Baltijos jūros regiono šalimis – Skandinavijos valstybėmis ir Vokietija, taip pat Lenkija, Latvija ir Estija. Lietuvos prekyba su Baltijos regiono šalimis sudaro apie pusę Lietuvos užsienio prekybos ir apie 70 proc. TUI Lietuvoje ateina iš BJR šalių. Lietuva yra politiškai stabili valstybė ir joje vyrauja ekonomiškai laisva rinka. 2004 m. Lietuva tapo NATO ir Europos Sąjungos nare, o 2007 m. gruodžio 21 d. buvo priimta į Šengeno erdvę.

null

decoration
Su mokesčiais susiję klausimai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas investuotojas

Mokesčių normos

Mokesčiai prie šaltinio

Išmokoms iš Lietuvos

Dividendai, palūkanos, autoriniai atlyginimai 10%
Dividendai mokami užsienio įmonei, kai užsienio įmonė mažiausiai 12 pastarųjų mėnesių priklauso daugiau nei 10 proc. Lietuvos įmonės balso teisę suteikiančių akcijų Neapmokestinama
Mokesčiai už išnuomotą ir parduotą nekilnojamąjį turtą 15%
Pridėtinės vertės mokestis
Standartinis PVM tarifas 21%
Lengvatiniai PVM tarifai 5% ir 9%
Įmonių pelno ir gyventojų pajamų mokesčiai
Įmonių pelno mokesčio tarifas 15%
Kapitalo prieaugio (realizavus turtą) mokesčio tarifas 15%

Gyventojų pajamų mokestis

5% (ind. veiklai)

15% (pagridinis)

20% (dividendams)


Nekilnojamo turto mokestis 0.3-1%